Koordynatorka programu Erasmus w Instytucie Filologii Romańskiej -  dr Agata Lewandowska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Erasmus+ w Instytucie Filologii Romańskiej

1. Program Erasmus+ jest obsługiwany przez różne osoby z naszego Wydziału. Właściwe rozeznanie podziału kompetencji skróci czas załatwiania Twojej sprawy.
- W związku z rekrutacją, zatwierdzeniem programu zajęć (LA) w systemie USOSweb oraz podpisaniem wstępnej wersji karty ekwiwalencji przed wyjazdem skontaktuj się z instytutową koordynatorką programu:
dr Agata Lewandowska, pok. 12A, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- W celu podpisania umowy, podania numeru konta walutowego i rozliczenia wyjazdu po powrocie kontaktuj się z wydziałową koordynatorką programu:
mgr inż. Marianna Pawłyszyn, pok. 101B, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- W sprawie zatwierdzenia karty ekwiwalencji po powrocie kontaktuj się z pełnomocnikiem Dziekana ds. studenckich:
prof. UAM dr hab. Tomasz Klimkowski, pok. 511A, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Niezależnie od tego, jakie zajęcia będziesz zaliczać po powrocie, jesteś zobowiązany zdobyć podczas pobytu na uczelni goszczącej min. 30 punktów ECTS. W systemie USOSweb będą zatwierdzane tylko programy zajęć obejmujące min. 30 punktów.
3. Wypełniając LA w systemie USOSweb koniecznie uzupełnij informację o liczbie punktów ECTS do zdobycia za dane zajęcia. Nazwy zajęć wpisuj w języku wykładowym.
4. Układając program zajęć, zwróć uwagę na to, jakie przedmioty będziesz musiał/musiała zaliczyć po powrocie. Nie rejestruj się na zajęcia w systemie USOSweb. Zrobisz to po powrocie tylko w związku z przedmiotami zaliczanymi po zakończeniu stypendium i niemającymi ekwiwalentu w IFRom. Do protokołu w systemie dopisze Cię koordynator USOSweb danej filologii po zaliczeniu danego przedmiotu.
Jeśli w semestrze, który zaliczasz za granicą, wyznaczony jest egzamin z praktycznej znajomości języka kierunkowego, będziesz zobowiązany, aby go zdać po powrocie.
5. Aby rozliczyć się z wyjazdu po powrocie, zanieś do wydziałowego biura programu (101B) następujące dokumenty: wydrukowane i podpisane przez zagranicznego koordynatora LA, kartę pobytu z uzupełnionymi datami, transkrypt ocen, kartę ekwiwalencji podpisaną przez zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych i dziekana, ankietę.
6. Zgodnie z decyzją Rady Instytutu nie ma możliwości przedłużenia pobytu zagranicą na cały rok akademicki. Jednak w ramach programu Erasmus+ dysponujesz kapitałem 12 miesięcy stypendium na każdym etapie studiów (licencjat, magisterium, doktorat). Oznacza to np., że na studiach licencjackich możesz wyjechać w semestrze letnim drugiego roku i semestrze zimowym trzeciego, a na studiach magisterskich w semestrze letnim pierwszego roku i semestrze zimowym drugiego (należy wtedy za każdym razem przystąpić do rekrutacji w systemie USOSweb).
7. Regulaminowe terminy wyjazdów:
- Drugi rok studiów licencjackich i pierwszy rok studiów magisterskich: semestr letni.
- Trzeci rok studiów licencjackich i drugi rok studiów magisterskich: semestr zimowy.
8. Po przybyciu na uczelnię goszczącą i ułożeniu ostatecznego LA skontaktuj się obowiązkowo z wykładowcami, których zajęć nie zaliczysz w ramach ekwiwalencji przedmiotów. Umożliwi to prowadzącym zlecenie Ci dodatkowych zadań w celu zaliczenia przedmiotu jeszcze przed powrotem z Erasmusa lub dopisanie Cię do listy uczestników egzaminu zdawanego w kraju po powrocie.
9. Rekrutacja na praktyki: w ustalonym w regulaminie rekrutacji praktyk terminie przynieś wymagane dokumenty do koordynatora instytutowego (wypełniony formularz kwalifikacyjny oraz Learning Agreement for Traineeships podpisane przez pracodawcę).

Formularz kwalifikacyjny studia
Formularz kwalifikacyjny praktyki
Application form (strony 3-4: formularz Transcript of Records, strona 5: LA)
Formularz - konto polskie walutowe
Potwierdzenie pobytu
Transcript of work (dla studentów wyjeżdżających na praktyki; do wydrukowania na papierze firmowym instytucji przyjmującej)
Regulamin rekrutacji studia 2022-2023
Regulamin rekrutacji studia 2021-2022
Regulamin rekrutacji praktyki 2022-2023
Regulamin rekrutacji praktyki 2021-2022
Karta ekwiwalencji Erasmus
Lista uczelni zagranicznych

Back to top