Koordynator programu Erasmus w Instytucie Filologii Romańskiej -  dr Jędrzej Pawlicki, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Erasmus+ w Instytucie Filologii Romańskiej

1. Program Erasmus+ jest obsługiwany przez różne osoby z naszego Wydziału. Właściwe rozeznanie podziału kompetencji skróci czas załatwiania Twojej sprawy.
- W związku z rekrutacją, zatwierdzeniem programu zajęć (LA) w systemie USOSweb oraz podpisaniem wstępnej wersji karty ekwiwalencji przed wyjazdem skontaktuj się z instytutowym koordynatorem programu:
dr Jędrzej Pawlicki, 510A, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- W celu podpisania umowy, podania numeru konta walutowego i rozliczenia wyjazdu po powrocie kontaktuj się z wydziałową koordynatorką programu:
lic. Paulina Winkler, biuro 121B, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- W sprawie zatwierdzenia karty ekwiwalencji po powrocie kontaktuj się z zastępcą dyrektora ds. dydaktycznych:
dr Leonor Sagermann Bustinza, 511A, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
2. Niezależnie od tego, jakie zajęcia będziesz zaliczać po powrocie, jesteś zobowiązany zdobyć podczas pobytu na uczelni goszczącej min. 30 punktów ECTS. W systemie USOSweb będą zatwierdzane tylko programy zajęć obejmujące min. 30 punktów.
3. Wypełniając LA w systemie USOSweb koniecznie uzupełnij informację o liczbie punktów ECTS do zdobycia za dane zajęcia. Nazwy zajęć wpisuj w języku wykładowym.
4. Układając program zajęć, zwróć uwagę na to, jakie przedmioty będziesz musiał/musiała zaliczyć po powrocie. Nie rejestruj się na zajęcia w systemie USOSweb. Zrobisz to po powrocie tylko w związku z przedmiotami zaliczanymi po zakończeniu stypendium i niemającymi ekwiwalentu w IFRom. Do protokołu w systemie dopisze Cię koordynator USOSweb danej filologii po zaliczeniu danego przedmiotu.
5. Aby rozliczyć się z wyjazdu po powrocie, zanieś do wydziałowego biura programu (121B) następujące dokumenty: wydrukowane i podpisane przez zagranicznego koordynatora LA, kartę pobytu z uzupełnionymi datami, transkrypt ocen, kartę ekwiwalencji podpisaną przez zastępcę dyrektora ds. dydaktycznych i dziekana, ankietę.
6. Zgodnie z decyzją Rady Instytutu nie ma możliwości przedłużenia pobytu zagranicą na cały rok akademicki. Jednak w ramach programu Erasmus+ dysponujesz kapitałem 12 miesięcy stypendium na każdym etapie studiów (licencjat, magisterium, doktorat). Oznacza to np., że na studiach licencjackich możesz wyjechać w semestrze letnim drugiego roku i semestrze zimowym trzeciego, a na studiach magisterskich w semestrze letnim pierwszego roku i semestrze zimowym drugiego (należy wtedy za każdym razem przystąpić do rekrutacji w systemie USOSweb).
7. Regulaminowe terminy wyjazdów:
- Drugi rok studiów licencjackich i pierwszy rok studiów magisterskich: semestr letni.
- Trzeci rok studiów licencjackich i drugi rok studiów magisterskich: semestr zimowy.
8. Po przybyciu na uczelnię goszczącą i ułożeniu ostatecznego LA skontaktuj się obowiązkowo z wykładowcami, których zajęć nie zaliczysz w ramach ekwiwalencji przedmiotów. Umożliwi to prowadzącym zlecenie Ci dodatkowych zadań w celu zaliczenia przedmiotu jeszcze przed powrotem z Erasmusa lub dopisanie Cię do listy uczestników egzaminu zdawanego w kraju po powrocie.
9.Rekrutacja na praktyki: w ustalonym w regulaminie rekrutacji praktyk terminie przynieś wymagane dokumenty do koordynatora instytutowego (wypełniony formularz kwalifikacyjny oraz Learning Agreement for Traineeships podpisane przez pracodawcę).

Back to top