ZdjęcieZakład Portugalistyki i Camões, I.P. zapraszają na koncert zespołu Lua Preta, który zaśpiewa, zagra i zatańczy utwory zakorzenione w luzofońskiej Afryce, szczególnie w Angoli. Gościem specjalnym wieczoru będzie nasza koleżanka Isilda Viegas w repertuarze w języku forro ze swych rodzinnych Wysp Świętego Tomasza i Książęcej.

Kiedy: poniedziałek, 5 października 2020 r., godz. 20:00
Gdzie: Jazz Club Blue Note, Poznań

Bilety na stronie Klubu https://bluenote.bilety24.pl/

Camões, I.P. , Zakład Portugalistyki UAM oraz NOVA Czytelnia Komiksów i Gazet zapraszają na promocję biografii fadistki, Amálii Rodrigues. Spotkanie z tłumaczką, Grażyną Jadwiszczak poprowadzi Zofia Dambek-Giallelis.
Czwartek, 7 listopada 2019, godz. 17:00, Nova Czytelnia Komiksów i Gazet, ul. Ratajczaka 38.

Camões, I.P. zaprasza na spotkanie z Nuno Saraivą... tym razem po portugalsku. Będzie o Lizbonie, o fado, o tęsknocie …  czyli o życiu.
Środa, 22 maja ’19, godz. 15:00,  Collegium Novum, s. 501 A.

Dokładnie 20 lat po śmierci Fadistki nad fadistami ukaże się na polskim rynku wydawniczym jej biografia opowiedziana przez przyjaciółkę i współpracownicę, Estrelę Carvas. „Moich 30 lat z Amálią Rodrigues” w tłumaczeniu Grażyny Jadwiszczak ma swoją promocję 6 października w Warszawie. Szczegóły wydarzenia na zaproszeniu. Wszyscy goście – fadofani – mile widziani! Będziemy wspominać Amálię, będziemy jej słuchać i ją oglądać! Vamos matar as saudades!

Back to top