• <a href=''></a>
  • <a href=''></a>
  • <a href=''></a>

Aktualności

loading...

W najbliższy piątek (16 grudnia, 2022, o godz. 11:30, w sali  C2, Collegium Novum), zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat studiów pomagisterskich w College of Europe (Kolegium Europejskiego) w warszawskim Natolinie. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej renomowanych uczelni oferujących pomagisterskie studia europejskie. Działa w Natolinie i belgijskiej Brugii.

Wszystkie programy studiów w Kolegium są dwujęzyczne: angielsko-francuskie. W październiku ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2023-2024. Podania przyjmowane są do 18 stycznia 2023 r.

Od początku funkcjonowania College of Europe w Natolinie Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje liczne stypendia najlepszym kandydatom z Polski. W większości przypadków pokrywają one całkowity koszt studiów (27 000 EUR) wraz z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem na terenie kampusu. Więcej informacji znajduje siętutaj. Realizowany przez nas program pomagisterski trwa 10 miesięcy, a Kolegium nie prowadzi studiów doktoranckich, zatem nasi absolwenci mogą np. kontynuować karierę naukową na macierzystej uczelni.

Absolwenci Filologii Romańskiej najczęściej są zainteresowani naszym rocznym pomagisterskim programemAdvanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies w Natolinie, który odzwierciedla coraz bardziej złożony i wzajemnie powiązany charakter integracji europejskiej oraz otaczającego świata. Program koncentruje się na wewnętrznych i zewnętrznych sprawach UE, ze szczególnym uwzględnieniem problematyk związanych z sąsiedztwem UE oraz historią i cywilizacją Europy. W programie akademickim ważne miejsce zajmuje również tematyka związana z bezpieczeństwem energetycznym i zmianami klimatu, z migracjami, prawami człowieka czy też mediami i dezinformacją.

Studia europejskie po francusku w Polsce? |
pologne.campusfrance.org

Back to top