• <a href=''></a>
  • <a href=''></a>
  • <a href=''></a>

Aktualności

loading...

Plakat przedstawia na pierwszym planie niedźwiedzia brunatnego na tlegór  Karpat w Rumunii. Na plakacie jest informacja o filmie dokumentalnym którego projekcja odbędzie się 1 grudnia 2021 środa, godz. 17:00, Collegium Novum, blok C, sala 2,Poznań.1 grudnia 2021 (środa), godz. 17:00, Collegium Novum, blok C, sala 2
FILMOWE RUMUŃSKIE ŚWIĘTO NARODOWE
Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć najlepszego filmu o niesamowitej rumuńskiej przyrodzie, zapraszamy na spotkanie z nami z okazji Święta Narodowego Rumunii połączone z projekcją filmu Rumunia niekiełznana (România neîmblânzită, reż. Thomas Barthon-Humphreys ● Rumunia 2018)
Film z polskimi napisami
Wstęp wolny
Z dala od miejskiego zgiełku toczy się bajeczne życie natury. Nieznane nikomu miliony roślin i zwierząt dają pokaz swojej wspaniałości, wdzięku, okrucieństwa, nieskazitelności i humoru. Film dokumentalny Rumunia nieokiełznana stanowi 90-minutową wyprawę do tego zadziwiającego świata, skoncentrowaną głównie na Karpatach i Delcie Dunaju. Zapierający dech w piersiach obraz, wyważona informacja naukowa o florze i faunie oraz muzyka napisana specjalnie do filmu ‒ wszystko to tłumaczy ogromy sukces tej produkcji. Krótko po swojej premierze wiosną 2018 Rumunia nieokiełznana stała się najpopularniejszym rumuńskim filmem dokumentalnym po 1989 roku.

Back to top