Plakat informujący studentów z zagranicy na spotkanie online Studentów z zagranicy zapraszamy na spotkanie informacyjne online "Legalny pobyt podczas studiów - dowiedz się jak" organizowane przez Wydział Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach Projektu "Kierunek Wielkopolska. Sprawny Urząd Bliżej Migranta - etap II".

Podczas spotkania studenci będą mogli zdobyć wiedzę na temat:

- legalizacji pobytu w Polsce w czasie studiów, dokumentów niezbędnych do otrzymania Karty Pobytu i najczęstszych błędach popełnianych podczas ubiegania się o Kartę Pobytu

Zaproszeni goście ze Straży Granicznej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Miasta Poznania oraz Policji przekażą kluczowe informacje dotyczące:

- zasad wjazdu i pobytu w Polsce

- bezpieczeństwa w Polsce

- procedury objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym pokrywającym koszty leczenia

- oferty turystycznej, kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej miasta Poznań.

Podczas spotkania będzie udostępniony czat, w którym uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania.

Spotkanie odbędzie się w dwóch terminach:

12.10.2021, godz. 09.30 - w języku polskim

13.10.2021, godz. 09.30 - w języku angielskim