DZIEŃ JĘZYKA BASKIJSKIEGO 2020
UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

SPOTKANIE Z KATARZYNĄ MIRGOS
Spotkanie odbędzie się na platformie MsTeams w grupie Euskara jendea w dniu 3 grudnia 2020 roku i potrwa około godziny.
Na spotkaniu z Panią dr hab. Katarzyną Mirgos z Uniwersytetu Gdańskiego porozmawiamy o jej niedawno wydanej książce p.t. Gure. Historie z Kraju Basków. Studenci i uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zdobycia wiedzy o języku i kulturze baskijskiej. Poza tym aspektem, wydarzenie będzie miało też walor dydaktyczny, ponieważ będzie promowało dialog pomiędzy studentami i wykładowcami, co ma zachęcić do jeszcze bardziej intensywnej pracy z językiem baskijskim. Naszym celem jest też wzmocnienie współpracy pomiędzy osobami i podmiotami związanymi z językiem baskijskim w Polsce.
Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w wydarzeniu wszystkich studentów naszego Uniwersytetu, a jego zaproszonymi uczestnikami będą również: wykładowca języka baskijskiego z Freie University in Berlin - Unai Casas i z Warszawy - Aitor Arruza.
Wydarzenie w formie warsztatu będzie prowadzone w języku baskijskim i polskim, a zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych wykładowców i studentów. Osoby zainteresowane udziałem i uzyskaniem linku do wydarzenia prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EUSKARAREN EGUNA 2020
ADAM MICZKIEWICZ UNIBERTSITATEA, POZNAN

TARTETXO BAT KATARZYNA MIRGOSEKIN
Jarduera 2020ko abenduaren 3an izango da, arratsaldeko 17:30ean eta ordu bete inguruko iraupena izango du. AMUko Microsoft Teams-eko Euskara jendea taldeaz baliatuko gara horretarako.
Katarzyna Mirgos Gdansk-eko Historia Fakultateko irakaslea da, zehazkiago Arkeologia eta Etnologia Institutuko Etnologia eta Antropologia Kulturala Sailean eta jardueraren gaia oraintsu Czarne argitaletxean argitaratu duen Gure. Historie z Kraju Basków liburuaz hitz egitea izango da.
Baina, bere obraz gain, gaurkoan batez ere Kasiarekin tarte bat igarotzea dugu helburu, bere pertsona eta euskaltzaletasunaz gehiago jakitea eta berarekin hizketan gozatzea. Helburu akademikoaz gain, helburu didaktikoa ere izango du elkarretaratzeak, ikasle eta irakasleen artean elkarrizketa sustatuz eta ikasleak euskal hizkuntzan sakontzen jarraitzera bultzatuz. Azkenik, nola ez, Poloniako euskal agenteen arteko elkarlana eragiteko asmoa ere badu jarduera honek.
Elkarretaratzea euskaraz eta polonieraz izango da eta gaian interesa duten unibertsitateko irakasle eta ikasleak gonbidatuta daude parte hartzera. Hala izanez gero, parte hartzeko lotura eska diezadakezue Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. helbidera idatziz.